Już blisko :)

Już jutro 12.10.2012 o godzinie 17.30 w Muzeum Diecezjalnym w Łomży zostaną otwarte dwie wystawy:

- Historia "Jednej" ikony ; jest to wystawa z Muzeum ikon w Supraślu. Wystawa powstała w oparciu o ikonę na której podczas badań konserwatorskich ujawniono kolejne historyczne nawarstwienia. Wokół ikony "Matki" przedstawiającej

Czytaj więcej: Już blisko :)

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 528

IKONA

JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK 12.10.2012 O GODZINIE 17.30 OTWARCIE NOWEJ WYSTAWY W MUZEUM DIECEZJALNYM W ŁOMŻY. WYSTAWA TO "HISTORIA JEDNEJ IKONY" Z MUZEUM IKON W SUPRAŚLU. ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA OTWARCIE I DO ZWIEDZANIA. OTWARCIA OFICJALNEGO WYSTAWY DOKONA KARDYNAŁ GIOVANNI BATTISTA RE.

RAZEM Z TĄ WYSTAWĄ ZOSTANIE OTWARTA EKSPOZYCJA PRAC "DYPLOM 2012" Z LICEUM PLASTYCZNEGO W ŁOMŻY. SERECZNIE ZAPRASZAMY.

 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 494

Święta Rodzina zwiedziła Muzeum :)

W minioną środę 19.09.2012 z wizytą gościliśmy grupę 160 młodych osób z parafii pw. Świętej rodziny w Wyszkowie. Młodzi ludzie pod opieką ks. Darka Izbickiego i Nauczycieli przybyli na pielgrzymkę do Łomży, by zapoznać się z historią diecezji i życiem Seminarium Duchownego. Ks. Darek zaproponował młodziezy wizytę w Łomży, ponieważ młodzież ta przygotowuje się do sakramentu bierzmowania a wielu z nich, nie było jeszcze w Łomży, czyli w sercu naszej diecezji. Serdecznie dziękuję za tę wizytę, która dostarczyła wiele radości, a miejmy nadzieję, że dzięki takim odwiedzinom historia da się polubić.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 511

Piotr i Paweł w Muzeum :)

W sobotę 15 wrzesnia gościliśmy w Muzeum grupę młodych z parafii pw. Piotra i Pawła z Wysokiego Mazowieckiego. Młodzież pod opieką ks. Artura Akimowicza przybyła, aby modlić się w Pielgrzymce Grupy Białej w podziękowaniu za wspólne duchowe pielgrzymowanie gdy na Jasną Górę w sierpniu pieszo zdążali pątnicy. Zaciekawieni historią diecezji odwiedzili naszą placówkę i wspólnie bardzo radośnie poznawaliśmy minione dzieje. Za miłą wizytę serdecznie dziękuję.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 369

Nowy folder

Już teraz każdy zwiedzający Muzeum otrzyma nowy folder zawierający cenne informacje. W folderze zamieściliśmy ciekawe zdjęcia pokazujące elementy naszej ekspozycji. Mamy nadzieję, że będzie on miłą pamiątką po wizycie w naszych murach i sprawi, że wieść o naszych zbiorach będzie się rozchodziła pozytywnym echem.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 396

Zaproszenie dla Katechetów

28.08.2012 Łomża

  

Drodzy Katecheci, Nauczyciele, Wychowawcy!

 

            Muzeum Diecezjalne działa od kwietnia 2012 roku. Do chwili obecnej naszą diecezjalną placówkę zwiedziło 3500 osób. To dużo zważywszy na fakt, iż nie było z naszej strony zbyt dużej reklamy tej nowej inicjatywy. Dotychczasowym osiągnięciem jest duża liczba zorganizowanych grup i rzesza indywidualnych osób kształtujących swoją osobistą kulturę w oparciu o dziedzictwo sztuki.

W muzeum zlokalizowano salę na zajęcia edukacyjne i trzy sale wystawowe:

Między ziemią a niebem… to miejsce, w którym możemy zapoznać się z rzeźbą i malarstwem z terenu naszej diecezji.

Na plebanii… dzięki tej ekspozycji możemy zobaczyć gabinet Księdza Proboszcza i kawowy salonik z przełomu XIX/XX wieku. Ekspozycja ta ma w swoich zbiorach wiele codziennych przedmiotów bardzo osobliwych i nadających domowy charakter temu miejscu.

 

Skarbiec… kraina przedmiotów liturgicznych wykonanych ze szlachetnych metali. Wyroby złotnicze świadczące o wyrafinowanym kunszcie i precyzji autorów.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Ekspozycje są przygotowane tak, aby każdy mógł poznać przynajmniej fragment naszej wspólnej historii. Proponujemy zwiedzanie muzeum z przewodnikiem pod okiem, którego dowiecie się państwo o szczegółach naszych wystaw. Dysponujemy również salą na zajęcia edukacyjne i tę ofertę kierujemy do przedszkoli i szkół proponując lekcje muzealne. Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki. Szczegółowe informacje zawarte są w folderze i na stronie.

 

Z wyrazami szacunku i serdecznym zaproszeniem:

Ks. Tomasz Grabowski

Wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2080
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.