Zaproszenie dla Katechetów

28.08.2012 Łomża

  

Drodzy Katecheci, Nauczyciele, Wychowawcy!

 

            Muzeum Diecezjalne działa od kwietnia 2012 roku. Do chwili obecnej naszą diecezjalną placówkę zwiedziło 3500 osób. To dużo zważywszy na fakt, iż nie było z naszej strony zbyt dużej reklamy tej nowej inicjatywy. Dotychczasowym osiągnięciem jest duża liczba zorganizowanych grup i rzesza indywidualnych osób kształtujących swoją osobistą kulturę w oparciu o dziedzictwo sztuki.

W muzeum zlokalizowano salę na zajęcia edukacyjne i trzy sale wystawowe:

Między ziemią a niebem… to miejsce, w którym możemy zapoznać się z rzeźbą i malarstwem z terenu naszej diecezji.

Na plebanii… dzięki tej ekspozycji możemy zobaczyć gabinet Księdza Proboszcza i kawowy salonik z przełomu XIX/XX wieku. Ekspozycja ta ma w swoich zbiorach wiele codziennych przedmiotów bardzo osobliwych i nadających domowy charakter temu miejscu.

 

Skarbiec… kraina przedmiotów liturgicznych wykonanych ze szlachetnych metali. Wyroby złotnicze świadczące o wyrafinowanym kunszcie i precyzji autorów.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Ekspozycje są przygotowane tak, aby każdy mógł poznać przynajmniej fragment naszej wspólnej historii. Proponujemy zwiedzanie muzeum z przewodnikiem pod okiem, którego dowiecie się państwo o szczegółach naszych wystaw. Dysponujemy również salą na zajęcia edukacyjne i tę ofertę kierujemy do przedszkoli i szkół proponując lekcje muzealne. Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki. Szczegółowe informacje zawarte są w folderze i na stronie.

 

Z wyrazami szacunku i serdecznym zaproszeniem:

Ks. Tomasz Grabowski

Wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2025

Kartki :)

TERAZ KAŻDY MIŁY GOŚĆ ODWIEDZAJĄCY NASZE DIECEZJALNE MUZEUM OTRZYMA KARTKĘ PAMIĄTKOWĄ NA KTÓREJ PRZEDSTAWIONE SĄ ELEMENTY NASZEJ EKSPOZYCJI :) ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO MUZEUM


KARTKI ZAPROJEKTOWAŁ PAN MIROSŁAW KUCISZ Z "GABS FOTO", KTÓREMU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ ŻYCZLIWOŚĆ I POMOC

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1978

Mocne zaciekawienie

...przed tygodniem nasze muzeum odwiedziła grupa dzieci razem z opiekunami ze Szkoły Specjalnej w Łomży. Dzieciaki były żywo zainteresowane zbiorami zgromadzonymi w muzeum. Wiele radości i uśmiechu wzbudziło wspólne zwiedzanie i słuchanie opowieści o historycznych obiektach, które często miały duży wpływ na bieg lokalnych wydarzeń.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1969

Wycieczka z Długosiodła :)

13 czerwca nasze Muzeum odwiedziła grupa dzieci razem z wychowawcami, ze Szkoły w Długosiodle. Razem z Siostrą zakonna dzieciaki biwakowały w Ptakach. Pstanowili odwiedzić nasze Muzeum, aby zapoznać się z historią naszej diecezji. Dzieci wykazały się wieloma talentami min. grając na zabytkowej fisharmonii, czy też poszukując śladów religii prawosławnej na zabytkowym krzyżu. Była to bardzo miła wizyta młodych ludzi szczerze zainteresowanych historią. Pozdrawiamy serdecznie !

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII . . .

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1942

Turnus rehabilitacyjny Caritas

Od początku uruchomienia Muzeum współpracuje z nami bardzo owocnie Caritas Diecezji Łomżyńskiej prowadzący na Rybakach w Łomży turnusy rehabilitacyjne. W dniu dzisiejszym 12 czerwca kolejna grupa uczestników zwiedzała nasze muzealne wnętrza. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy. Sztuka porusza każde serce, ponieważ przenosi w magiczny świat, a ten zwłaszcza w chorobie jest potrzebny.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1809

Ciekawscy :)

4 czerwca po raz kolejny nasze progi odwiedziła Siostra Julianna, siostra ze Zgromadzenia Nazaretanek. Siostra uczy religii w Szkołach Katolickich w Łomży i wspaniale wychowuje młodych ludzi. Młodzież razem z Siostrą podziwiała eksponaty zgromadzone w naszych salach. Przyznam, że była to wyjątkowo ciekawska grupa i udało im się odpowiedzieć na wszystkie zagadki stawiane podczas zwiedzania.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1695
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.