Piotr i Paweł w Muzeum :)

W sobotę 15 wrzesnia gościliśmy w Muzeum grupę młodych z parafii pw. Piotra i Pawła z Wysokiego Mazowieckiego. Młodzież pod opieką ks. Artura Akimowicza przybyła, aby modlić się w Pielgrzymce Grupy Białej w podziękowaniu za wspólne duchowe pielgrzymowanie gdy na Jasną Górę w sierpniu pieszo zdążali pątnicy. Zaciekawieni historią diecezji odwiedzili naszą placówkę i wspólnie bardzo radośnie poznawaliśmy minione dzieje. Za miłą wizytę serdecznie dziękuję.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 386

Nowy folder

Już teraz każdy zwiedzający Muzeum otrzyma nowy folder zawierający cenne informacje. W folderze zamieściliśmy ciekawe zdjęcia pokazujące elementy naszej ekspozycji. Mamy nadzieję, że będzie on miłą pamiątką po wizycie w naszych murach i sprawi, że wieść o naszych zbiorach będzie się rozchodziła pozytywnym echem.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 412

Zaproszenie dla Katechetów

28.08.2012 Łomża

  

Drodzy Katecheci, Nauczyciele, Wychowawcy!

 

            Muzeum Diecezjalne działa od kwietnia 2012 roku. Do chwili obecnej naszą diecezjalną placówkę zwiedziło 3500 osób. To dużo zważywszy na fakt, iż nie było z naszej strony zbyt dużej reklamy tej nowej inicjatywy. Dotychczasowym osiągnięciem jest duża liczba zorganizowanych grup i rzesza indywidualnych osób kształtujących swoją osobistą kulturę w oparciu o dziedzictwo sztuki.

W muzeum zlokalizowano salę na zajęcia edukacyjne i trzy sale wystawowe:

Między ziemią a niebem… to miejsce, w którym możemy zapoznać się z rzeźbą i malarstwem z terenu naszej diecezji.

Na plebanii… dzięki tej ekspozycji możemy zobaczyć gabinet Księdza Proboszcza i kawowy salonik z przełomu XIX/XX wieku. Ekspozycja ta ma w swoich zbiorach wiele codziennych przedmiotów bardzo osobliwych i nadających domowy charakter temu miejscu.

 

Skarbiec… kraina przedmiotów liturgicznych wykonanych ze szlachetnych metali. Wyroby złotnicze świadczące o wyrafinowanym kunszcie i precyzji autorów.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Ekspozycje są przygotowane tak, aby każdy mógł poznać przynajmniej fragment naszej wspólnej historii. Proponujemy zwiedzanie muzeum z przewodnikiem pod okiem, którego dowiecie się państwo o szczegółach naszych wystaw. Dysponujemy również salą na zajęcia edukacyjne i tę ofertę kierujemy do przedszkoli i szkół proponując lekcje muzealne. Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki. Szczegółowe informacje zawarte są w folderze i na stronie.

 

Z wyrazami szacunku i serdecznym zaproszeniem:

Ks. Tomasz Grabowski

Wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2094

Kartki :)

TERAZ KAŻDY MIŁY GOŚĆ ODWIEDZAJĄCY NASZE DIECEZJALNE MUZEUM OTRZYMA KARTKĘ PAMIĄTKOWĄ NA KTÓREJ PRZEDSTAWIONE SĄ ELEMENTY NASZEJ EKSPOZYCJI :) ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO MUZEUM


KARTKI ZAPROJEKTOWAŁ PAN MIROSŁAW KUCISZ Z "GABS FOTO", KTÓREMU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ ŻYCZLIWOŚĆ I POMOC

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2049

Mocne zaciekawienie

...przed tygodniem nasze muzeum odwiedziła grupa dzieci razem z opiekunami ze Szkoły Specjalnej w Łomży. Dzieciaki były żywo zainteresowane zbiorami zgromadzonymi w muzeum. Wiele radości i uśmiechu wzbudziło wspólne zwiedzanie i słuchanie opowieści o historycznych obiektach, które często miały duży wpływ na bieg lokalnych wydarzeń.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2044

Wycieczka z Długosiodła :)

13 czerwca nasze Muzeum odwiedziła grupa dzieci razem z wychowawcami, ze Szkoły w Długosiodle. Razem z Siostrą zakonna dzieciaki biwakowały w Ptakach. Pstanowili odwiedzić nasze Muzeum, aby zapoznać się z historią naszej diecezji. Dzieci wykazały się wieloma talentami min. grając na zabytkowej fisharmonii, czy też poszukując śladów religii prawosławnej na zabytkowym krzyżu. Była to bardzo miła wizyta młodych ludzi szczerze zainteresowanych historią. Pozdrawiamy serdecznie !

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII . . .

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2016
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.