Z Zuzeli do Muzeum Diecezjalnego...

30 maja nasze muzeum odwiedziła grupa dzieci z opiekunami z ośrodka szkolno-wychowawczego w Zuzeli. Tak napisali o wyjeździe na swojej stronie internetowej.

                  

Teatr Lalki i Aktora, Muzeum Diecezjalne, Katedra oraz Stary Rynek to miejsca, które odwiedziliśmy podczas wycieczki do Łomży 30 maja b.r.

„Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej w reżyserii Janusza Ryl – Krystianowskiego w Teatrze Lalki i Aktora, przypomniała, że nie wszystko jest na sprzedaż, a pogoń za chwilowymi przyjemnościami może skończyć się utratą  tego co bardzo cenne w życiu – prawdziwej przyjaźni. Nasi wychowankowie  z zainteresowaniem oglądali bajkę, żywo reagowali na zmieniającą się akcję a także współodczuwali  losy bohaterów. Dzięki uprzejmości pracowników teatru po spektaklu mogliśmy obejrzeć kulisy, oraz podziwiać panoramę miasta z wieży widokowej, w teatralnej kawiarence  zaś przekąsić coś słodkiego. Z teatru udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego, gdzie

Czytaj więcej: Z Zuzeli do Muzeum Diecezjalnego...

Author: Opublikowano Odsłony: 3387

Uroczyste otwarcie

Dokładnie trzy lata po rozpoczęciu oddana została do użytku inwestycja pod nazwą „Renowacja zabytkowych obiektów kultury oraz rozbudowa Muzeum Diecezjalnego w ramach kompleksu Narew”. Usytuowana przy Szkołach Katolickich sala multimedialna stanowi początek szlaku wiodącego poprzez ulicę Sadową do Kościoła Katedralnego i Muzeum Diecezjalnego. Multimedialne Centrum Kultury przy ul. Polowej składa się z wyremontowanego foyer, sali multimedialnej na 353 miejsca , szatni, i parkingu . Sala została wyposażona w sprzęt multimedialny.

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 3720

Włosi w muzeum

  

6 kwietnia 2012 roku na 10 dni przed otwarciem, gościli w progach naszego muzeum młodzi Włosi. Grupa 24 osób pod opieką opiekunów przyjechała na wymianę młodzieży. Współpraca Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży ze szkołą włoską trwa już dobrych kilka lat. Młodzież z Polski wyjeżdża na jesieni do Włoch a latem gości u siebie Włochów. Owocuje to pięknymi pracami i kontaktam, które ubogacają życie młodych artystów. Dzięki Dyrekcji Liceum Plastycznego i Opiekunów mieli okazję poznać nasza placówkę "od kuchni" jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z tej wizyty.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1683

Witamy na stronie :)

8 czerwca ruszyła strona Muzeum Diecezjalnego w Łomży. Strona będzie przez kilkanaście dni w budowie, dlatego póki co jest tylko fragment tego co chcemy przedstawić. Zachęcamy do odwiedzania naszej witryny i skorzystania z oferty kulturalno-edukacyjnej referowanej przez naszą placówkę. Pozdrawiam miłych Gości: ks. Tomasz Grabowski

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1971
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.