Kartki :)

TERAZ KAŻDY MIŁY GOŚĆ ODWIEDZAJĄCY NASZE DIECEZJALNE MUZEUM OTRZYMA KARTKĘ PAMIĄTKOWĄ NA KTÓREJ PRZEDSTAWIONE SĄ ELEMENTY NASZEJ EKSPOZYCJI :) ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO MUZEUM


KARTKI ZAPROJEKTOWAŁ PAN MIROSŁAW KUCISZ Z "GABS FOTO", KTÓREMU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ ŻYCZLIWOŚĆ I POMOC

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2036

Mocne zaciekawienie

...przed tygodniem nasze muzeum odwiedziła grupa dzieci razem z opiekunami ze Szkoły Specjalnej w Łomży. Dzieciaki były żywo zainteresowane zbiorami zgromadzonymi w muzeum. Wiele radości i uśmiechu wzbudziło wspólne zwiedzanie i słuchanie opowieści o historycznych obiektach, które często miały duży wpływ na bieg lokalnych wydarzeń.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2028

Wycieczka z Długosiodła :)

13 czerwca nasze Muzeum odwiedziła grupa dzieci razem z wychowawcami, ze Szkoły w Długosiodle. Razem z Siostrą zakonna dzieciaki biwakowały w Ptakach. Pstanowili odwiedzić nasze Muzeum, aby zapoznać się z historią naszej diecezji. Dzieci wykazały się wieloma talentami min. grając na zabytkowej fisharmonii, czy też poszukując śladów religii prawosławnej na zabytkowym krzyżu. Była to bardzo miła wizyta młodych ludzi szczerze zainteresowanych historią. Pozdrawiamy serdecznie !

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII . . .

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2003

Turnus rehabilitacyjny Caritas

Od początku uruchomienia Muzeum współpracuje z nami bardzo owocnie Caritas Diecezji Łomżyńskiej prowadzący na Rybakach w Łomży turnusy rehabilitacyjne. W dniu dzisiejszym 12 czerwca kolejna grupa uczestników zwiedzała nasze muzealne wnętrza. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy. Sztuka porusza każde serce, ponieważ przenosi w magiczny świat, a ten zwłaszcza w chorobie jest potrzebny.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1869

Ciekawscy :)

4 czerwca po raz kolejny nasze progi odwiedziła Siostra Julianna, siostra ze Zgromadzenia Nazaretanek. Siostra uczy religii w Szkołach Katolickich w Łomży i wspaniale wychowuje młodych ludzi. Młodzież razem z Siostrą podziwiała eksponaty zgromadzone w naszych salach. Przyznam, że była to wyjątkowo ciekawska grupa i udało im się odpowiedzieć na wszystkie zagadki stawiane podczas zwiedzania.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1754

Z Zuzeli do Muzeum Diecezjalnego...

30 maja nasze muzeum odwiedziła grupa dzieci z opiekunami z ośrodka szkolno-wychowawczego w Zuzeli. Tak napisali o wyjeździe na swojej stronie internetowej.

                  

Teatr Lalki i Aktora, Muzeum Diecezjalne, Katedra oraz Stary Rynek to miejsca, które odwiedziliśmy podczas wycieczki do Łomży 30 maja b.r.

„Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej w reżyserii Janusza Ryl – Krystianowskiego w Teatrze Lalki i Aktora, przypomniała, że nie wszystko jest na sprzedaż, a pogoń za chwilowymi przyjemnościami może skończyć się utratą  tego co bardzo cenne w życiu – prawdziwej przyjaźni. Nasi wychowankowie  z zainteresowaniem oglądali bajkę, żywo reagowali na zmieniającą się akcję a także współodczuwali  losy bohaterów. Dzięki uprzejmości pracowników teatru po spektaklu mogliśmy obejrzeć kulisy, oraz podziwiać panoramę miasta z wieży widokowej, w teatralnej kawiarence  zaś przekąsić coś słodkiego. Z teatru udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego, gdzie

Czytaj więcej: Z Zuzeli do Muzeum Diecezjalnego...

Author: Opublikowano Odsłony: 3444
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.