Jesienny czas

Jesień mija . . .

Dobiega końca pora roku jaka sama w sobie jest nostalgiczna poprzez zachowanie przyrody, czy ojczyźniane rocznice zmuszające do zadumy. Nie mniej ów czas w Muzeum Diecezjalnym był owocny w szereg wydarzeń jakie pragnę przypomnieć, a także wskazać na fotografiach, wszak to co minęło ma wpływ na przyszłość.

We wrześniu 2016 została otwarta wystawa Karoliny Choromańskiej, której malarstwo to twórcze spojrzenie na otaczający krajobraz, a także poszukiwanie współczesnego wzornictwa.

14 września odbyło się spotkanie z cykl „Gawędy Historyczne”, na którym poruszono kolejny aspekt naszej lokalnej historii państwa podziemnego w latach 1915-1919.

15 września w naszej placówce odbył się koncert Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej, który przyciągnął rzesze melomanów muzyki klasycznej. W atmosferze życzliwości i dobrej zabawy szlachetne nuty odezwały się dźwiękiem w muzealnych wnętrzach.

24 września fundacja Leonardo razem z muzeum zorganizowała konkurs plastyczny. Obecność dzieci, rodziców, dziadków na tym wydarzeniu była cennym darem.

29 września Łomżyńska Filharmonia Kameralna kolejny raz zaprezentowała utwory w naszym wnętrzu gromadząc kolejne rzesze słuchaczy. Tym razem z muzykami zostaliśmy na dłużej, ponieważ postanowili nową płytę nagrać w naszym wnętrzu. Nagrania trwały od poranka po wieczór i były doskonałym momentem by nie tylko poznać kunszt muzyki klasycznej, ale też by w niej się zasłuchać.

17 października Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu - Poznajemy nasze rody – i tu również nie zabrakło naszych wiernych słuchaczy.

25 października zainaugurowaliśmy Muzeum Diecezjalne oraz Państwowa Szkoła Muzyczna z Łomży kolejny rok wspólnej inicjatywy jaką są koncerty młodych adeptów muzyki. I tym razem publiczność nie zawiodła.

11 listopada Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zorganizowało w naszej siedzibie niepodległościowy wieczór podczas którego uhonorowano osoby zasłużone dla miasta Łomży i Ziemi łomżyńskiej. Wydarzenie przyciągnęło około 100  osób.

17 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu – Skąd nasz ród – a było poprzedzone wernisażem malarstwa Aleksandry Potockiej – Kuc. Tu również mogliśmy liczyć na obecność, a także na możliwość rozsmakowania się w sztuce przez duże S.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 140

17 listopad 2016

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 102

Zapraszamy na gawędę

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 119

5 września "W poszukiwaniu" Karolina Choromańska

5 września Muzeum Diecezjalne zainaugurowało pracę po wakacyjnej przerwie. O godzinie 18.00 odbył się wernisaż prac Karoliny Choromańskiej pod tytułem „W poszukiwaniu”. Młoda utalentowana artystka pochodząca z Łomży. Na ekspozycję składa się kilkanaście płócien, które są przykładem dobrego, współczesnego malarstwa. Artystka bawi się na płótnach pejzażem, który buduje barwną plamą. Obrazy stworzone wręcz wlaną w kontury farbą z bliska tworzą niezrozumiałą kompozycję, z perspektywy kilkudziesięciu centymetrów układają się w sprecyzowany pejzaż. W obrazach prezentowanych w galerii Muzeum Diecezjalnego widzimy portal katedry łomżyńskiej, kamieniczki ulicy Długiej, czy też piękne pejzaże Islandii. Współczesne malarstwo z pomysłem na sztukę własnej kreacji jest cennym zapisem krajobrazu przetworzonego przez serce artysty.


WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 334

Delikatne wspomnienie. . .

Od stycznia do lipca 2016 odwiedziło nasze Muzeum Diecezjalne prawie 6000 osób co bardzo nas cieszy i za co bardzo serdecznie dziękujemy. Co raz więcej osób indywidualnych przychodzi, aby zatrzymać się nad bardzo bogatą ekspozycją sztuki sakralnej jaką prezentujemy. Wypada wspomnieć, aby zostawić ślad po tych wydarzeniach cykliczne koncerty, czy też spotkanie szkoleniowe dla katechetów na temat symboliki chrześcijańskiej.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 113

Koncert Filharmonii w Muzeum - 26.06.2016

Koncert Filharmonii Łomżyńskiej to wyjątkowe wydarzenie w murach Muzeum Diecezjalnego. Po raz pierwszy Łomżyńska Filharmonia Kameralna zagrała w przestrzeni otoczonej zabytkowymi figurami i niecodziennym malarstwem. Soliści i harmonia dźwięków wydobywana przez wytrawnych muzyków ożywiły wnętrze stwarzając niepowtarzalną  atmosferę do kontemplacji sztuki.


 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 103
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.