NOC MUZEÓW 2016

JUŻ JUTRO 14 MAJA NOC MUZEÓW.

 W PROGRAMIE:

POKAZ POWOŻENIA - ŁOMŻYŃSKO-DROHICKIE BRACTWO KURKOWE

WYSTAWA ANIOŁY - WIOLETTA DOMURAD - PRAGACZ

OBRAZY - MONIKA ABUCEWICZ

OBRAZY - MICHAŁ SIKORSKI

KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ Z ŁOMŻY

KONCERT STOWARZYSZENIA CARPE DIEM


ZAPRASZAMY

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 336

Wystawa Misyjna 2016

W miniony piątek 19.02.2016 w Muzeum Diecezjalnym w Łomży została przygotowana nowa wystawa czasowa. Wystawa jest kolejną odsłoną pracy na misjach w Afryce. Na ekspozycję składają się oryginalne przedmioty przywiezione z Afryki. Tematem wystawy jest „Rzemiosło afrykańskie”. Kolejne stoiska to dokumentacja kultury i lokalnej wytwórczości. Możemy obejrzeć gabinet afrykańskiego fryzjera, czy też zrobić zakupy w przydrożnym kramiku, a gdyby ktoś chciał podkowę „na szczęście” tu wykuję ją u afrykańskiego kowala.

Serdecznie zapraszamy osoby indywidualne, ale nasze zaproszenie głównie kierujemy w stronę grup zorganizowanych. Wystawa dokumentuje codzienną pracę misjonarzy, która chociaż trudna to przynosi ewangeliczne owoce. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Muzeum Diecezjalnego.

 

Ks. Tomasz GrabowskiAuthor: Super User Opublikowano Odsłony: 259

ŁTN

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 242

Gawęda 2016

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 260

Wróciło koncertowanie :)

               27 października po wakacyjnej przerwie wróciło do wnętrza Muzeum Diecezjalnego twórcze koncertowanie. Uczniowie Szkoły Muzycznej z Łomży koncertem o godzinie 18.00 zainaugurowali nowy sezon muzycznych spotkań w Muzeum Diecezjalnym. Rozpiętość przedstawionego repertuaru pozwoliła na to by się wyciszyć i w jesiennej scenerii doświadczać piękna zapisanego w pięciolinię.


Author: Super User Opublikowano Odsłony: 281

Wystawa na 90lecie Diecezji Łomżyńskiej

24 października w sobotę Muzeum Diecezjalne otworzyło swoje podwoje w ramach obchodów 90lecia diecezji po to, by zaprezentować nową wystawę mówiącą o historii naszego partykularnego kościoła. Po zakończeniu Mszy Świętej w katedrze pod przewodnictwem Bpa Janusza Stepnowskiego uczestnicy liturgii przeszli do siedziby Muzeum, gdzie najpierw zostały wręczone nagrody za uczestnictwo w konkursie zorganizowanym prze Civitas Christiana „Kościół, Kościółek, Kapliczka”. Następnie ksiądz Biskup Janusz Stepnowski otworzył wystawę na 90 lecie istnienia diecezji. Bardzo ciekawa wystawa została przygotowana tak, abyśmy w ciekawej formie mogli poznać bogatą historię naszej małej ojczyzny. Bardzo serdecznie zapraszam na zapoznanie się z historią kościoła łomżyńskiego przy pomocy zorganizowanej wystawy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 299
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.