Uroczysta sesja Rady Miasta Łomża 23.10.2015

23 października 2015 roku w Muzeum diecezjalnym miała miejsce niecodzienna uroczystość. Po raz pierwszy w siedzibie Muzeum odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Łomża. Uroczyste spotkanie miało związek z obchodami 90 rocznicy ustanowienia przez Papieża Piusa XI – Diecezji Łomżyńskiej. Spotkanie w Muzeum Diecezjalnym zainaugurowało trzydniowe obchody 90lecia diecezji. Punktem centralnym piątkowej rady było zaprezentowanie przez Bpa Tadeusza Bronakowskiego postaci Biskupa Niezłomnego – Stanisława Kostki Łukomskiego. Po dokonaniu prezentacji osoby, rada miejska przyjęła uchwałę na mocy, której jedna z łomżyńskich ulic zyskała imię Bpa Stanisława Kostki Łukomskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 329

Św. Franciszek

W naszym muzeum można już oglądać nową wystawę, która została przygotowana przez pracowników Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży oraz Muzeum Północno-Mazowieckie. Serdecznie dziękuję dyrekcji Muzeum oraz Pani Karolinie Skłodowskiej z Galerii za życzliwość i przygotowanie wystawy.

Ekspozycja „Pokój i dobro” to prace zrealizowane przez studentów i profesorów Akademii Sztuk Pięknych z  Krakowa. Małe formy rzeźbiarskie  oraz ceramika są poświęcone postaci Świętego Franciszka. Święty, który kochał Pana Boga przez świat stworzony i człowieka, święty, który obcował z naturą, i od której czerpał siłę do miłości względem innych. Warto poświęcić swój czas, aby zobaczyć to wrażliwe twórcze spojrzenie na świętego człowieka.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII FRANEK

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 281

Wracamy z gawędą . . .

Po wakacjach wracamy ze spotkaniami historycznymi połączonymi z gawędą. Zapraszamy na najbliższą środę:

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 286

WE WSZYSTKIM CHRYSTUS

              9 września w muzeum odbyła się prezentacja książki wywiadu rzeki jaki z Biskupem Stanisławem Stefankiem przeprowadziła redaktorka Marzena Nykiel. Wywiad jest zapisem przemyśleń byłego Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej nad rolą Ewangelii w życiu współczesnego, świata i Polski. Jest to refleksja człowieka o człowieku, a także bardzo wrażliwe ukazanie troski kościoła o rodzinę i podkreślenie jej bożego wymiaru.Author: Super User Opublikowano Odsłony: 299

FOTOGRAFIA - SYLWESTER NICEWICZ

1 września 2015 roku w Muzeum Diecezjalnym została otwarta wystawa fotografii Pana Sylwestra Nicewicza. Zdjęcia to bardzo szczególne momenty z życia natury uchwycone za pomocą obiektywu. Jak przyznaje autor czasem wielogodzinne oczekiwania prowadziły do zrobienia tego jednego, niepowtarzalnego ujęcia. Prace prezentowane na wystawie to unikatowe stop klatki z filmu jakim jest przyroda. Subtelne oko autora uchwyciło to co precyzyjnie stworzył Bóg. Wernisaż zgromadził grono przyjaciół i zainteresowanych fotografią, dzięki czemu mogliśmy jeszcze raz zatrzymać się nad cudem stworzenia.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 387

Działo się w minionym czasie . . .

       W Muzeum Diecezjalnym w okresie wakacyjnym miało miejsce kilka bardzo ważnych wydarzeń. Niemniej nim wspomnę o tym co było pragnę w imieniu pracowników Muzeum podziękować za życzliwość i odwiedzanie naszej placówki, która cieszy się co raz większym zaufaniem i aprobatą zwiedzających.

        I tak w minionym czasie miały miejsce:

 3 czerwca W Muzeum Diecezjalnym odbyło się spotkanie z cyklu gawęd historycznych organizowanych we współpracy z Portalem Historia Łomży , Bractwem historycznym i Towarzystwem Naukowym im. Wagów, poświęcone tematowi „ Sławomira Czerwińskiego związki z Łomżą”. Temat zaprezentował prof. nadzw. Dr hab. Piotr Gołdyn z Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

18 czerwca Fundacja Leonardo zorganizowała w Muzeum Diecezjalnym pokaz filmu historycznego pt. Syberiada. Autor filmu przedstawił losy głównych bohaterów co spotkało się dużą aprobatą widzów.

 10 lipca w Muzeum Diecezjalnym odbył się koncert festiwalowy z cyklu Muzycznego festiwalu Drozdowo-Łomża. 30 lecie pracy twórczej obchodził Dariusza Wójcika przyciągnęło do głównej Sali Muzeum tłumy słuchaczy. Około 400 osób wsłuchiwało się w operowe utwory i melodię pianina, która rozbrzmiewała w całych gmachu muzeum. Oklaski, gratulacje ze strony władz i liczne bisy były podziękowaniem i zachętą do dalszej twórczej pracy.

 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 291
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.