NOC MUZEÓW 2015 TAK BYŁO


W sobotę 16 maja odbyła się kolejna Noc Muzeów. Muzeum Diecezjalne tradycyjnie wystartowało z bardzo bogatą ofertą, tak by zadowolić gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników sztuki i tego co nazywamy szeroko pojętą kulturą.

I tak o godzinie 18.00 otworzyliśmy mury naszej placówki, w których wybrzmiała muzyka klasyczna w wydaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Łomży. Piękne utwory opatrzone merytorycznym komentarzem pozwoliły zasmakować bogactwa sztuki.

W głównym holu widzowie mogli zasmakować pięknych wytworów uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Weterynaryjnych z Łomży. Piękne kwiaty wyrzeźbione w arbuzie smakowały równie smacznie jak aksamitki wyrzeźbione w rzodkiewkach.

Na scenie przed budynkiem Muzeum Agencja reklamy EMCLAT i sklep Karolinka przygotowały wspaniały pokaz mody za co serdecznie dziękujemy. Dzieciaki bawiły się wspaniale prowadzone przez kleryków Mariana i Sebastiana. Pokaz mody uświetnił występ przedszkolaków z placówki Mały Artysta. Dzieci śpiewały i tańczyły pokazując dziecięcą radość.

O godzinie 20.00 mogliśmy spotkać pasjonata akwareli Pana Wojciecha Smółkowskiego, który jako architekt w wolnych chwilach tworzy wodne obrazy. Wystawa jego prac znajduje się w galerii naszego muzeum.

W muzealnym skarbcu miłośnicy obronności mogli zobaczyć ciekawą kolekcję broni ze sklepu www.okop.pl. Broń prezentowana na wystawie to czas I i II wojny światowej, a także wybrane współczesne egzemplarze. To była prawdziwie męska wystawa.

Pomiędzy eksponatami pojawiły się w muzealny wieczór portrety w masce Ivo Świątkowskiego. Tajemnicze, ukryte, intrygowały by szukać zakrytej twarzy.

O 21.30 rozpoczęliśmy pokaz filmowy przygotowany przez fundację Leonardo. Było zimno, ale wytrwali zasmakowali kina plenerowego i filmów, które uczą jak żyć.

W NOC MUZEÓW 2015 odwiedziło nas prawie 4000 zwiedzających. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY

 PEŁNA RELACJA W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 367

NOC MUZEÓW 2015

Dzisiaj noc muzeów w programie:

- wystawa broni palnej www.okop.pl Remigiusz Stefani

- pokazy Carwingu - Łomżyńska WETA

- 19.00 pokaz mody dziecięcej i występy przedszkola Mały Artysta

- koncert Muzyki Klasycznej w budynku Muzeum

- Akwarela - Wojciech Smółkowski

- Portret w masce - Iwo Świątkowski

 

 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 337

Katecheci z ODN

25 kwietnia w sobotnie przedpołudnie Muzeum odwiedzili Katecheci z Diecezji Łomżyńskiej razem z Panią Lucyną Samsel – konsultantką ds. nauczania religii Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Nauczyciele zapoznali się z ekspozycją stałą w muzeum, a także mieli okazję do poznania oferty programowej Muzeum. Spotkanie jest owocem wzajemnej współpracy, dzięki której nowe rzesze odwiedzają nasza placówkę.


Author: Super User Opublikowano Odsłony: 327

Konferencja "Obiekty Sakralne" 2015

W sobotę 25 kwietnia 2015 odbyła się już po raz trzeci konferencja z ofertą handlową skierowaną pod adresem Księży Proboszczów oraz Administratorów parafii. W miłej atmosferze około 80 księży zapoznało się ze skierowaną ofertą handlową. Spotkanie rozpoczął Ks. Biskup Janusz Stepnowski zwracając uwagę na fachowość prowadzonych przy obiektach sakralnych prac. Pierwszy wykład-propozycja dotyczyła odnawialnych źródeł energii i możliwości ich zastosowania  w parafii. Na koniec spotkania zostały wylosowane nagrody rzeczowe, które w tym roku zdobyli księża z diecezji łomżyńskiej.
Author: Super User Opublikowano Odsłony: 330

początek kwietnia

W ubiegłym tygodniu w Muzeum Diecezjalnym miały miejsce dwa wydarzenia:

15 kwietnia we środę o godzinie 17.00 odbył się wernisaż wystawy prac Zbyszka brzezińskiego. Na ekspozycję wystawy składają się fotografie kwiatów. Zdjęcia wyjątkowe, ponieważ stanowią one osobistą refleksję nad stwórczym dziełem Boga. Każda fotografia wykonana w technice makro odsłania precyzję budowy kwiatów, a przy tym  odsłania bogata paletę barw, którą w taki sposób umie posługiwać się tylko Bóg.

16 kwietnia o godzinie 16.30 odbyła się kolejna gawęda historyczna, która tym razem była poświęcona działalności podziemia AK na terenie województwa podlaskiego. Dr Tomasz Łabuszewski i dr Kazimierz Krajewski – pracownicy IPN w Warszawie odsłonili warstwy historii pokazując jak prężny był związek AK w inspektoracie łomżyńskim.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII POCZĄTEK KWIETNIA

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 330

Gawęda 16 kwietnia 2015

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 331
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.