Apr 09

W ostatnim czasie działo się . . .

Refleksje wielkopostne dobiegły końca i cieszymy się Chwałą Zmartwychwstałego Pana. W czasie Wielkiego Postu w Muzeum Diecezjalnym miało miejsce kilka bardzo ciekawych wydarzeń.

- 26 lutego otworzyliśmy wystawę pt. Skrzyżowanie: projekt dwójki artystów, który pokazuje w graficzny sposób ten jakże refleksyjny temat

- 9 marca odbył się Koncert uczniów Szkoły Muzycznej z Łomży min. duety skrzypcowe. W ramach koncertu prezentowano utwory min. Edwarda Jonesa, Anatoli Komorowskiego, Piotra Czajkowskiego

 

- 26 marca odbył się kolejny koncert w którym zaprezentowano utwory: Janiny Garści, Beethovena, Bacha, Sinisalo, Vojtenko, Milde

Dwa koncerty i wystawa dawały czas na refleksję przy dźwiękach muzyki, która wydobywała z serca pokłady dobra i miłości.

Author: Super User Poprawiono: czwartek, 09, kwiecień 2015 08:12 Opublikowano Odsłony: 207
Drukuj
Feb 23

26 lutego godz 18.00 kolejny wernisaż

W najbliższy czwartek 26.02.2015 o godzinie 18.00 w Muzeum Diecezjalnym przy ulicy Giełczyńskiej 20 A nastąpi otwarcie wystawy „ Skrzyżowanie”.

 

Projekt SKRZYŻOWANIE wymyślony przez dwoje artystów Walentynę Szoba z Białorusi i Zbigniewa Terepko z Polski. Projekt powstał w latach 2012-2013. Historia spotkania dwojga artystów na skrzyżowaniu dróg. Każde z nich włożyło swój sens w samo pojęcie skrzyżowania. Dla jednego to było poszukiwanie zła schowanego za symbolem skrzyżowania dla drugiego poszukiwanie drogi do wymarzonej miłości.  Miejsce połączenia dwóch twórczych dróg umożliwiło odkrycie wpływu na siebie różnych szkół graficznych, oraz znalezienie syntezy grafiki komputerowej i tradycyjnej. Rozdroża idealnie symbolizują trudny, brzemienny w skutkach wybór, zwłaszcza w związku z doniosłymi decyzjami i ważnym punktami zwrotnymi w życiu, wybór który nigdy nie jest do końca zły, ale dobry też nie ... - mówią artyści

 Zapraszam miłośników sztuki współczesnej do zatrzymania się przy prezentowanych pracach, które są dowodem współczesnej twórczej myśli artystycznej.
 

Ks. Tomasz Grabowski



Author: Super User Poprawiono: poniedziałek, 23, luty 2015 15:26 Opublikowano Odsłony: 250
Drukuj
Feb 20

Jubileusz 40 - lecia małżeństwa i twórczej pracy Godlewskich

       Coś w życiu trzeba robić ? Tym bardzo pokornym zdaniem Pan Roman Godlewski rozpoczął swoją wypowiedź, otwierając wystawę jubileuszową własnej pracowni.

         Pracownia witraży Państwa Wiery, Romana i Adama Godlewskich z Ciechanowca na trwałe wpisała się w działania twórcze realizowane na terenie naszej diecezji. Przed czterdziestu laty Wiera i Roman powiedzieli sobie sakramentalne TAK i rozpoczęli twórcze życie małżeńskie i artystyczną pracę nad kawałkami kolorowego szkła. Witraże Godlewskich to obrazy pięknie rozmalowane na szkle, to sztuka, która we wnętrzach kościelnych tworzy oczekiwane sacrum.

        Wczorajszy wernisaż zgromadził wiele życzliwych jubilatom osób min. obecni byli dwaj Biskupi,: Janusz Stepnowski – Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej oraz Stanisław Stefanek – Senior Diecezji Łomżyńskiej, a także założyciel  Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Po obejrzeniu filmu i oficjalnych wystąpieniach przyjaciele, zaproszeni goście, mieli okazję to wymiany życzliwości z jubilatami, a także podziwiania przygotowanej wystawy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII WYSTAWA GODLEWSKICH

Author: Super User Poprawiono: piątek, 20, luty 2015 10:22 Opublikowano Odsłony: 294
Drukuj
Feb 17

40 lat minęło . . .

Już w najbliższy czwartek o godzinie 11.00

otwarcie wystawy na które serdecznie zapraszamy:


Author: Super User Poprawiono: wtorek, 17, luty 2015 07:37 Opublikowano Odsłony: 225
Drukuj
Jan 23

Serdecznie zapraszamy :)

Author: Super User Poprawiono: piątek, 23, styczeń 2015 08:42 Opublikowano Odsłony: 254
Drukuj
Jan 23

Zapraszamy 27.01.2015

ZAPROSZENIE

     Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Łomżyńskie Bractwo Historyczne oraz Muzeum Diecezjalne w Łomży uprzejmie zapraszają na spotkanie naukowe historyczno - językoznawcze, które odbędzie się 27 stycznia 2015r. o godz. 17.00 w sali multimedialnej Muzeum Diecezjalnego w Łomży przy ul. Giełczyńskiej 29 A.

 

     Temat pt. „ Najpopularniejsze nazwiska mieszkańców Łomży      ( od XV do końca XIX wieku)”,  zaprezentuje  dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz z Uniwersytetu w Białymstoku                                                                                                                                                                                                  

      Prowadzący: ks. prof. Witold Jemielity

 


                                                                             

                                                             

        

Author: Super User Poprawiono: piątek, 23, styczeń 2015 08:26 Opublikowano Odsłony: 258
Drukuj
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.