Koncert jakich mało :)

W dniu 20 stycznia 2015 w Muzeum Diecezjalnym odbył się kolejny koncert przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Łomży. Uczniowie zaprezentowali całą paletę utworów klasycznych przyozdabiając spotkanie kolędami. Wykonane na różnych instrumentach kolędy pozwoliły jeszcze raz zanurzyć się w betlejemską noc, aby doświadczyć nowonarodzonego Jezusa. To kolejne z rzędu koncertowe spotkanie przyciągnęło wiernych słuchaczy i we wspaniałej atmosferze dało możliwość zasłuchania w młode talenty łomżyńskiej szkoły. Po koncercie słuchacze zwiedzili wystawę misyjną.

 

Więcej zdjęć w galerii STYCZNIOWY KONCERT

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 298

Wkrótce

 

Już w niedzielę 18 stycznia w Muzeum Diecezjalnym w Łomży zostanie otwarta wystawa poświęcona pracy misjonarzy na kontynencie Afrykańskim. Wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich pokazuje rzeczywiste problemy pracy misyjnej i trud codziennej posługi podejmowanej z Bożego nakazu serca, aby głosić żywego Chrystusa każdemu człowiekowi. Urokliwe rzeźby, chaty tubylcze, codzienne naczynia pokazują klimat twórczej misyjnej posługi.

Więcej informacji wkrótce :)

Wystawa będzie czynna w niedzielę 18 stycznia 2015 od godziny 11.00 – 18.00 oraz w pozostałe dni robocze pracy Muzeum do 15 marca 2015 roku. ZAPRASZAMY !

(ZDJĘCIA POKAZUJĄ MONTAŻ ELEMENTÓW WYSTAWY)

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 381

Spotkanie z misjonarką

       20 grudnia 2014 roku w sobotę o godzinie 16.00 odbyło się w Muzeum Diecezjalnym spotkanie z misjonarką Justyną Jarząbską. Justyna w lipcu 2014 roku wyjechała z posługą misyjną do Tanzanii. Po powrocie zaprezentowała codzienna pracę i zmagania, jakie towarzyszą osobom udającym się z głoszeniem ewangelii w tamte rejony świata. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, a także duchowni, którzy pomodli Justynie w realizacji jej życiowego marzenia. Misjonarka podkreśliła, iż wyjazd na misje wypływał z Jej duchowych potrzeb serca, a obecność tam na miejscu pokazała, jak spragniony jest człowiek obecności Pana Boga. Niezwykła historia głoszenia ewangelii dokonuje się nieustannie na naszych oczach i Bóg ciągle dokonuje cudu wiary w sercu człowieka. Justyna swoje opowieści przeplatała fotografiami, które w urokliwy sposób przenosiły nas na tereny misyjne. (Zdjęcia zamieścimy niebawem)

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 274

13 grudnia 2014 gawęda

Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Muzeum Diecezjalne w Łomży oraz Bractwo Historyczne zorganizowało spotkanie naukowe z historii w dniu 13 grudnia 2014r. ( sobota ) o godz. 11.00, które odbyło się w sali wystawowej Muzeum Diecezjalnego w Łomży, wejście od ul. Giełczyńskiej 20A. Spotkanie poprowadził dr hab. prof. Uniwersytetu w Białymstoku Adam Cz. Dobroński.
Referat i komunikaty wygłosili:
-mgr Ewa Wroczyńska – o tłumaczonej Księdze pamięci gminy Łomża, red. Jom-Tow Lewinski, Tel Awiw 1952,
-Dr Małgorzata K. Frąckiewicz, nazwiska Żydów – mieszczan łomżyńskich,
-Mgr Czesław Rybicki – Kultura fizyczna w działalności żydowskich stowarzyszeń społecznych miasta Łomży do1939r.,
– Sławomir Zgrzywa, Znane postacie społeczności żydowskiej.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 276

Spotkanie "Plastyka" z konserwatorem :)

          3 grudnia o godzinie 13.00 Muzeum Diecezjalne odwiedzili uczniowie z Liceum plastycznego im. Wojciecha Kossaka z Łomży. Uczniowie przybyli razem z nauczycielami na spotkanie z konserwatorem i restauratorem dzieł sztuki,  Panem Przemysławem Gorkiem. Pan konserwator zaprezentował obraz Wniebowzięcia Matki Bożej z parafii w Drozdowie, który przeszedł prace konserwatorskie. Analizując wykonane zabiegi pokazał na czym polega praca konserwatora, która jest jak zaznaczył pracą: lekarza, detektywa i artysty. Po zaprezentowaniu obrazu opowiedział o codziennej pracy konserwatora, a także pokazał najciekawsze realizacje, jakie Jego firma realizowała na przestrzeni lat. Zachęcił młodych plastyków by podejmowali naukę na studiach wyższych, jako konserwatorzy, aby w przyszłości chronić narodowe dziedzictwo.

 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 248

Kolejna gawęda 03.12.2014

Łomżyńskie Bractwo Historyczne, Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe wraz z Muzeum Diecezjalnym zorganizowało w dniu 3 grudnia br. gawędę historyczną na temat „Łomżyńskie stowarzyszenia społeczne realizujące ideę ruchu sokolego do 1918 r.”, którą poprowadził pan Czesław Rybicki.
Obszerny wykład Pana Rybickiego zostanie zamieszczony w Studia Łomżyńskie. Wyd. Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów. Poniżej podajemy jego skrót wraz z fotografiami Wojciecha Winko – Redakcja

 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 235
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.