Jan 20

Ferie zimowe 2017

Drodzy Kapłani, Siostry Zakonne, Katecheci!

Rozpoczyna się czas ferii zimowych stąd w wielu parafiach dzięki Waszemu zaangażowaniu będą odbywały się inicjatywy, których celem jest zagospodarowanie wolnego czasu od szkoły, jaki mają dzieci w różnym przedziale wiekowym. Zimowiska czy półkolonie, które cieszą się dużą frekwencją są możliwością do duszpasterstwa i pogłębienia w czasie zabaw wiedzy.

Jako Muzeum Diecezjalne z myślą o organizowanych wyjazdach i półkoloniach przygotowaliśmy specjalną wystawę, która będzie otwarta od 26 stycznia 2017 roku. Wystawa o tytule „Idźcie i głoście” nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego, a jej przedmiotem są 103 ikony, które powstały w ramach Stowarzyszenie „Droga ikony”, działającego w Poznaniu i Warszawie. Unikatowe przedstawienia w ikonach pokazują bogactwo treści i kunszt wykonania przez młodych ludzi wrażliwych na piękno, które w człowieka wpisał  Bóg.

Serdecznie zachęcam, aby w czasie trwających zimowisk odwiedzić Muzeum Diecezjalne w Łomży.

Ks. Tomasz Grabowski

Author: Super User Poprawiono: piątek, 20, styczeń 2017 08:33 Opublikowano Odsłony: 340