Sep 01

Ks. Franciszek Blachnicki - Wystawa

W sobotę 2 września 2017 roku w Muzeum Diecezjalnym zostanie otwarta wystawa poświęcona Słudze Bożemu Księdzu Franciszkowi Blachnickiemu. Ksiądz Franciszek to postać charyzmatyczna w Polskim Kościele, to człowiek o głębokiej duchowości i duszpasterskiej pasji. Przed kilkudziesięciu laty wpadł na pomysł, aby zaproponować dzieciom i młodzieży drogę formacji duchowej. Ruch Światło-Życie, którego jest założycielem to dziedzictwo Polskiego Kościoła, a także najbardziej dynamiczna wspólnota, która przez dziesięciolecia umożliwiła i umożliwia chętnym drogę życia z Panem Bogiem. Myślę, że każdy kto uczestniczy bliżej w życiu parafialnym „otarł” się w osobistym doświadczeniu o Oazę. Wiele osób pod wpływem formacji zdecydowało się na życie łaską powołania, dla wielu był to moment osobistego nawrócenie, a jeszcze dla innych Oaza stała się programem na życie.

Wystawa zostanie otwarta podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty, który corocznie odbywa się jako podsumowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych. Zapraszam, aby zwiedzić tę wystawę, która pokazuje jak u źródła wyglądało życie ks. Franciszka Blachnickiego i jak rozrosło się to dzieło, które było i jest Bożym porywem serca.

Wystawa jest finansowana przez Miasto Ostrołęka. W Muzeum Diecezjalnym będzie prezentowana do 12 września a następnie będzie pokazana w Ostrołęce.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Poprawiono: piątek, 01, wrzesień 2017 09:02 Opublikowano Odsłony: 439