Biskup Stanisław Stefanek

1996-2011

Urodzony 7 maja 1936 roku w Majdanie Sobieszczańskim, wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym 28 czerwca 1959 roku w Poznaniu; mianowany Biskupem pomocniczym w Szczecinie 4 lipca 1980 roku; konsekrowany przez Biskupa Szczecińsko-Kamieńskiego Kazimierza Majdańskiego 24 sierpnia 1980 roku w katedrze szczecińskiej. Od 1993 roku dyrektor Instytutu Studiów nad Rodziną Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW). Dnia 26 października 1996 mianowany Biskupem Łomżyńskim, objął diecezję w kanoniczne posiadanie 28 października 1996, z końcem roku 2011 Biskup Senior Diecezji Łomżyńskiej.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 825

Biskup Juliusz Paetz

1982-1996

Urodzony 2 lutego 1935 roku w Poznaniu, wyświęcony na kapłana 28 czerwca 1959 roku w Archikatedrze Poznańskiej; mianowany Biskupem Łomżyńskim 20 grudnia 1982 roku, konsekrowany 6 stycznia 1983 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Bazylice Św. Piotra w Watykanie; 11 kwietnia 1996 mianowany Arcybiskupem Metropolitą Poznańskim.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 929

Biskup Czesław Falkowski

1949-1969

Urodzony 28 listopada 1887 roku w Warszawie; wyświęcony na kapłana 26 lipca 1910 roku w Insbrucku dla Archidiecezji Mohylewskiej; mianowany Biskupem Łomżyńskim 24 lutego 1949 roku; zmarł 25 sierpnia 1969 roku; pochowany w Katedrze Łomżyńskiej.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1070

Biskup Mikołaj Sasinowski

1970-1982

Urodzony 16 października 1909 roku, wieś Mieczki, parafia Puchały, Diecezja Sejneńska czyli Augustowska, od 1925 roku Diecezja Łomżyńska; wyświęcony na kapłana 28 marca 1936 roku; mianowany Biskupem Łomżyńskim 19 marca 1970 roku; zmarł 6 września 1982 roku; pochowany w Katedrze Łomżyńskiej.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1193

Biskup Stanisław Kostka Łukomski

1926-1948

Urodzony 21 października 1874 roku, wieś Borek, parafia Sadki w Archidiecezji Gnieźnieńskiej; wyświęcony na kapłana 24 lutego 1898 roku; mianowany Biskupem Pomocniczym Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Poznańskiego 8 marca 1920 roku, Biskupem Łomżyńskim 24 czerwca 1926 roku; zmarł 28 października 1948 roku; pochowany w Katedrze Łomżyńskiej.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1677
Więcej artykułów…
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP